SPECIFICATION
| LOA (Metres/Feet): | 8.23m / 27' 0" |
| Beam (Metres/Feet): | 2.59m / 8' 5" |
| Draft (Metres/Feet): | 0.86m / 2' 9" |
| Berths: | 4 |
| Type: | Sports Cruiser |
| Fuel: | Petrol |
Norfolk Yacht Agency Ltd is a credit broker, authorised and regulated by the Financial Conduct Authority under reference number 678008, with registered address at Brundall Bay Marina, Brundall, Norwich, Norfolk, NR13 5PN. Norfolk Yacht Agency Ltd does not receive any commission from Salt Money Ltd for finance introductions.
Regal 2565 – 2007 – Powered by a Mercury 350 Mag 260hp petrol engine. Up to 4 berth accommodation with 1 x toilet/shower compartment. Specification including bow thruster, shore power, battery charger, immersion, electric toilet & holding tank/macerator, trim tabs, Garmin GPS, VHF, full folding canopy, outdrive service and antifoul 05/26, BSC to 05/30. A stylish and modern introduction in to offshore or inland boating with a sociable cockpit and low air draft for days out in the sun!
LYING NYA BRUNDALL - NYB169850 - P/EX POSSIBLE
| Boat Reference Number: | NYB169850 |
| Year Built: | 2007 |
| LOA (Metres): | 8.23m |
| Draft (Metres): | 0.86m |
| Beam (Metres): | 2.59m |
| Vessel Location: | NYA BRUNDALL |
| Cabins: | 1 |
| LOA (Feet): | 27' 0" |
| Draft (Feet): | 2' 9" |
| Beam (Feet): | 8' 5" |
| Berths: | 4 |
| Toilets: | 1 |
| Hull Construction: | GRP |
| Fuel: | Petrol |
| Showers: | 1 |
| Hull Type: | Planing |
| Engine Manufacturer: | Mercury | Model: | 350 MAG |
| Engine Power: | 260 |
| Number of Engines: | 1 |
| Engine Hours: | 440 |
| Fuel Capacity | 272 |
| Drive Type: | Sterndrive |
| Type: | Sports Cruiser |
| Make: | Regal |
| Yacht Type: | Brokerage |
The company normally acts as broker for the vendor who unless otherwise stated is not selling in the course of a business. Whilst every care has been taken in the preparation of these particulars the correctness is not guaranteed and they are intended as a guide only and do not constitute a part of any contract. A prospective buyer is strongly advised to check these particulars and where appropriate and at his own expense to employ a qualified marine surveyor to carry out a survey and/or to have an engine trial conducted which if conducted by us shall not imply any liability on our part.